Strona Muzeum Państwa Krzyżackiego w DziałdowieKto jeszcze nie zwiedził Muzeum Państwa Krzyżackiego w Działdowie, powinien się do niego wybrać wybrać koniecznie.

 

 

Ekspozycja jest tak ciekawa, że właśnie została uznana za jeden z 7 Nowych Cudów Polski według czytelników National Geographic Traveler.

 

 

W czwartej edycji plebiscytu organizowanego przez redakcję National Geographic Traveler oddano ponad 115 tysięcy głosów czyli najwięcej w historii konkursu. Internauci spośród 16 propozycji redakcji wybrali 7 miejsc w Polsce, które naprawdę warto odwiedzić.

 

Pierwsze miejsce zajął kompleks OFF Piotrkowska w Łodzi. – Ale wygranymi są wszystkie wyjątkowe miejsca, które znalazły się w finałowej siódemce – podkreśla Martyna Wojciechowska, redaktor naczelna National Geographic Traveler. - Na łamach magazynu zawsze docenialiśmy i opisywaliśmy piękno naszego kraju, ale już po raz czwarty udało nam się zaangażować do wspólnej zabawy naszych czytelników.

 

Walka o miejsce w finałowej siódemce, była bardzo zacięta i trwała do ostatniej chwili. Tym większa radość, że znalazło się w niej muzeum z województwa warmińsko-mazurskiego. Internauci docenili Muzeum Państwa Krzyżackiego z Działdowa. „Zakochają się w nim nie tylko dzieci, ale też dorośli” – taką charakterystykę tego miejsca czytamy na stronie National Geographic Traveler. Docenione zostało m.in. to, że interaktywna placówka ukazuje dzieje zakonów rycerskich, głównie krzyżackiego, od Ziemi Świętej po czasy współczesne, ale w bardzo nowoczesny sposób.

 

Ideą plebiscytu „7 nowych cudów Polski” jest promocja ciekawych, niebanalnych i atrakcyjnych turystycznie miejsc w naszym kraju. Przez cały rok redaktorzy magazynu podróżują po kraju i szukają zakątków magicznych, nowo powstałych lub takich, w które tchnięto drugie życie. Udowadniają, że Polska jest najpiękniejsza i nie trzeba pokonywać tysięcy kilometrów, by przeżyć przygodę i zachwycić się światem.

 

Nagrody zostaną wręczone podczas uroczystej gali na Targach Regionów i Produktów Turystycznych w Poznaniu. Galerię wszystkich nagrodzonych i nominowanych miejsc można znaleźć w listopadowym numerze magazynu oraz na stronie www.7cudow.national-geographic.pl

 

Fot. Materiały Muzeum Państwa Krzyżackiego w Działdowie

Ekspozycja w działdowskim muzeumEkspozycja w działdowskim muzeumEkspozycja w działdowskim muzeum