Artykuły z kategorii

pamiatka1Laureaci konkursu otrzymali wyróżnienia podczas uroczystego spotkania w Starym Ratuszu przy olsztyńskim rynku.

 

 


W tym roku nie było jednego zwycięzcy. Dwie równorzędne drugie nagrody otrzymały Marlena Czajkowska za „Trójpak warmińsko-mazurski” i Urszula Farmus za „Zakładki do książek – przydrożne kapliczki“.

 


Trzecim miejscem nagrodzono pracę pani Eleonory Toś „Sól i pieprz ziemi warmińsko-mazurskiej – komplet solniczka z pieprzniczką“. Komisja wyróżniła także „Chlebak Sznytek“, którego autorem jest pani Marlena Czajkowska.

 


Do tegorocznej edycji konkursu twórcy zgłosili 37 propozycji. Widoczne był dwie tendencje – prezentowano pamiątki popularne, gadżety, które są atrakcyjniejsze cenowo oraz przedmioty bardziej kunsztowne, wymagające więcej pracy twórczej i przez to droższe.
Celem przedsięwzięcia jest pozyskanie pamiątki, kojarzącej się z Warmią i Mazurami, symbolizującej ich kulturę, tradycje i zwyczaje.

 

 

pamiatka1Chlebak Sznytek wyróżnienie autor Pani Marlena CzajkowskaSól i pieprz ziemi armińsko-mazurskiej - komplet solniczka z pieprzniczką III miejsce autor Pani Eleonora TośTrójpak warmińsko-mazurski II miejsce  autor Pani Marlena CzajkowskaZakładki do książek - przydrożne kapliczki II miejsce autor Pani Urszula Farmuspamiatka3 pamiatka2