Artykuły z kategorii

zeglarstwo oldGIŻYCKIE DNI OLDTIMERÓW otwierają tegoroczny Giżycki Tydzień Żeglarski. Oficjalnie rozpoczęcie w sobotę, 12 lipca o godz. 12 w porcie Ekomarina nad jeziorem Niegocin.

 

Giżyckie Dni Oldtimerów to wspaniała atmosfera integracji i wzajemnej życzliwości uczestników, a przede wszystkim duże zainteresowanie jachtami mieszkańców i turystów. W Porcie Ekomarina Giżycko "oldtimery" chętnie cumują tworząc Flotyllę Miasta Giżycka. Od zabytkowych łódek pobierana jest jedynie symboliczna opłata portowa. Postój jachtu oldtimer - 1 zł, a na czas Giżyckich Dni Oldtimerów bez opłat.

 

W ramach imprezy odbywa się prezentacja jednostek w porcie i parada jachtów pod żaglami, Wyścig DZet, Koncerty szantowe, Konkurs na "Najsympatyczniejszą jednostkę GDO" i nadanie jednemu z jachtów tytułu Honorowej Jednostki Flotylli Miasta Giżycka. W 2013 roku na najsympatyczniejszy jacht II Giżyckich Dni Oldtimerów zagłosowało prawie 700 osób.

 

Zabytkowe jachty można również zwiedzać! Do niedzieli 13 lipca będzie można można nie tylko podziwiać piękno zabytkowych jednostek, ale również porozmawiać z armatorami, konstruktorami, kapitanami i załogą, biorąc jednocześnie udział w konkursie na najpiękniejszą jednostkę tego zlotu!

 

Szczegółowy program na stronie www.ekomarinagizycko.pl

 


VIII GIŻYCKI TYDZIEŃ ŻEGLARSKI 2014
11-20 lipca 2014
Giżycko na lądzie i wodzie


 
o GIŻYCKIE DNI OLDTIMERÓW jez. Niegocin Port Ekomarina Giżycko
11-13 lipca (piątek-niedziela) (wstęp wolny) http://www.gizycko.pl/gizyckie-dni-oldtimerow-6726.html&1405029600
organizator: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Port Ekomarina Giżycko

 

o 22. FESTIWAL PIOSENKI ŻEGLARSKIEJ I MORSKIEJ "SZANTY W GIŻYCKU" 18-19 lipca (piątek-sobota)
18 lipca (piątek) Dziecięcy Przegląd Piosenki Żeglarskiej „SZANTKI”
plaża miejska (wstęp wolny)
19 lipca (sobota) godz. 20.00 KONCERTY GWIAZD Twierdza Boyen Amfiteatr (wstęp płatny - bilety 30 zł) http://www.gizycko.pl/szanty-w-gizycku-2014-festiwal-piosenki-zeglarskiej-i-morskiej.html&1405634400
organizator: Giżyckie Centrum Kultury

 

o REGATY 7 CUDÓW MAZUR w GIŻYCKU i Święto Wody
Żeglarskie Grand Prix o Puchar 7 Cudów Mazur 2014 WWW.7CUDOWMAZUR.PL
19 lipca (sobota) jez. Niegocin, Port Ekomarina Giżycko
Regaty są jedną z imprez całego cyklu, organizowanego wspólnie przez mazurskie miasta Giżycko, Mikołajki, Węgorzewo, Ruciane – Nidę, Ryn i Mrągowo w ramach wspólnej kampanii promocyjnej „7 Cudów Mazur”. Podczas regatowych zmagań nie brakuje dobrych humorów, sportowego zacięcia, świetnego towarzystwa, słońca i wiatru! Zapraszamy wszystkich do udziału w 2. edycji regat! Będą też atrakcje dla dzieci i całych rodzin na wodzie i lądzie WSTĘP WOLNY! http://www.gizycko.pl/regaty-7-cudow-mazur-3633.html&1405720800
organizator: Wydział Promocji UM Giżycko i UKŻR "Niegocin"

 

o Ogólnopolskie REGATY „PUCHAR MAZUR”
18-20 lipca (piątek - niedziela) jez. Niegocin Port Ekomarina Giżycko
Regaty w kl. Laser Radial, Cadet, Optimist Finał Regat  http://www.gizycko.pl/regaty-puchar-mazur-6457.html&1405634400
organizator: UKŻR "Niegocin"

 

o Finał Regat Puchar Mazur i pokaz mody żeglarskiej
20 lipca (niedziela) Port Ekomarina Giżycko
Podsumowanie regat i wręczanie nagród młodym żeglarzom uatrakcyjni pokaz mody wakacyjnej i żeglarskiej w wykonaniu Giżyckiej Grupy Regatowej.
organizator: UKŻR "Niegocin"