Artykuły z kategorii

zamek olsztyn nasze fotoJuż około 400 osób wzięło udział w grze miejskiej „Pogoń za Kopernikiem”, a od początku zabawy nie minął jeszcze nawet miesiąc. Organizatorzy - samorząd województwa, Muzeum Warmii i Mazur, Warmińsko–Mazurska Regionalna Organizacja Turystyczna oraz Miejska Informacja Turystyczna w Olsztynie – są bardzo zadowoleni i postanowili kontynuować przedsięwzięcie w nieznacznie zmienionej formie.

 

„Pogoń za Kopernikiem” jest alternatywnym sposobem na poznawanie ciekawych zakątków i faktów z historii stolicy regionu. Biorąc udział w grze miejskiej, poznajemy Olsztyn poprzez rozwiązywanie zagadek, zgłębianie tajemnic i pokonywanie nieoznakowanych szlaków. Zabawa kierowana jest do całych rodzin, a stopień trudności zadań został dopasowany do dzieci z II i III klasy szkoły podstawowej.

 

Żeby wziąć udział w grze, należy zgłosić się do jednego z dwóch punktów informacji turystycznej – przy Wysokiej Bramie (ul. Staromiejska 1) lub przy Ratuszu (Plac Jana Pawła II 1) i odebrać kartę gry wraz z instrukcją oraz kartę odpowiedzi. Uczestnicy, rozwiązując poszczególne zadania, odgadują hasło, które należy podać w kasie muzeum. I tu nastąpiła zmiana – dotąd wstęp był bezpłatny dla wszystkich graczy, teraz dorośli uczestnicy zapłacą za wstęp 50 proc. ceny biletu, czyli 5 zł. Dzieci do lat 18 wciąż wchodzą do zamku za darmo. W muzeum ukryte są odpowiedzi na dwa ostatnie pytania. Grupa, która wypełni całą kartę odpowiedzi i zgłosi się do punktu informacji turystycznej, otrzyma nagrodę.

 

Grać można codziennie, ale należy pamiętać, że w poniedziałki Muzeum Warmii i Mazur nie pracuje, więc rozwiązanie zadań do końca będzie niemożliwe.