Artykuły z kategorii

rowerMiędzynarodowy Rajd Rowerowy o Puchar Konsula RP w Kaliningradzie na trasie Kętrzyn – Prawdinsk odbędzie się w tym roku już po raz jedenasty. Rowerzyści spotykają się w sobotę 12 maja o godz. 11 w Zespole Szkół w Mołtajnach w gminie Barciany, aby razem wyruszyć do Prawdinska w obwodzie kaliningradzkim.

- Mamy kilka sztandarowych cyklicznych imprez, które realizujemy wspólnie z naszymi rosyjskimi partnerami, a rajd rowerowy należy do najbardziej atrakcyjnych – mówi marszałek Jacek Protas. - - Cały czas dążymy do tego, aby polsko-rosyjska granica nie dzieliła, ale łączyła i była szansą dla nas i Rosjan do rozwoju wzajemnych kontaktów. Fakt, że taki rajd odbywa się już po raz jedenasty, pokazuje, że jest potrzeba stworzenia możliwości przekraczania granicy także rowerem i liczę na to, że w przyszłości to się stanie realne. Otwieramy się na mały ruch graniczny, powstaje cały system ścieżek rowerowych z programu Rozwój Polski Wschodniej, nastał dobry moment, aby rozmawiać o rowerowych przejściach granicznych.
 
Rajd rozpocznie się od odegrania hymnów państwowych Polski i Rosji. W rajdzie weźmie udział młodzież oraz przedstawiciele władz Prawdinska, Kaliningradu, powiatu kętrzyńskiego i ostródzkiego, a także przedstawiciele samorządu województwa.