Artykuły z kategorii

jeziorak umilawaJuż w najbliższą sobotę najdłuższe jezioro w Polsce stanie się areną niecodziennego pojedynku. Biegacz, w ramach wyścigu „Jeziorak Challenge” stanie tam do rywalizacji z żeglarzem. Kto pierwszy pokona jeden z siedmiu nowych cudów Polski?

 

będzie wyścig, jakiego do tej pory w Polsce nie było. 7 czerwca – w niecodzienny sposób – dwóch zawodników, reprezentujących różne dyscypliny sportowe, pokaże, że Jeziorak i jego okolice to doskonały teren do wszelkich aktywności wodnych i lądowych. Obaj pochodzą z Iławy. W ramach wyścigu „Jeziorak Challenge” pokonają trasę o długości 70 km. Michał Złotowski, który specjalizuje się w biegach górskich, obiegnie Jeziorak dookoła. Trasa, którą pokona, wiedzie przez obszar Parku Krajobrazowego Pojezierza Iławskiego, jednego z najatrakcyjniejszych obszarów przyrodniczych w kraju. Karol Górski, znany żeglarz, który wielokrotnie reprezentował Iławę w regatach meczowych, popłynie z południa na północ i z powrotem. Żeglować będzie jachtem regatowym klasy 730. Start i metę zaplanowano w Iławie, na południowym krańcu najdłuższego jeziora w Polsce.

 

– Emocje powinny towarzyszyć nam do samego końca – przyznaje Michał Młotek, szef miejskiej promocji i jednocześnie organizator wyścigu. – W 2009 roku Karol Górski pokonał podobną trasę w 5,5 godziny, ale wtedy dość mocno wiało. Michał Złotowski zapowiada, że jest w stanie zbliżyć się do tego wyniku. Czeka nas więc niezwykle ciekawe wydarzenie, które – dzięki specjalnej aplikacji – będą mogli śledzić widzowie na całym świecie – dodaje.

 

Start wyścigu zaplanowano na godzinę 9. Zawodnicy wystartują z nabrzeża hotelu Port 110. Zmagania żeglarza i ultramaratończyka śledzić będzie można pod adresem www.kolajfx.pl/jeziorakchallenge.

 

Organizatorem wyścigu jest miasto Iława, a współorganizatorami – firma Sailing Event, Nadleśnictwo Iława oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego w Iławie. Wyścig wspierają firmy Rainmaker Yacht Club, Salomon, Suunto, Agisko, PowerGym, Sportslab, Bricomarche, Yacht Hornet i hotel Port 110. Partnerem technicznym „Jeziorak Challenge” jest firma Kolaj FX, a partnerami medialnymi magazyn „Wiatr” i „Outdoor Magazyn”.

 

Przygotowania do wyścigu śledzić można na profilu „Jeziorak Challenge” na Facebooku pod adresem facebook.com/jeziorakch. W dniu wyścigu dla obserwatorów zmagań zawodników w Internecie przewidziano wiele dodatkowych atrakcji, w tym konkursy, w których do wygrania będą vouchery na weekendowe pobyty w iławskich hotelach.

 

www.ilawa.pl