Artykuły z kategorii

Fot. www.planetarium.olsztyn.plASTROLABIUM, czyli Astronomiczne Laboratorium Mobilne zostanie zaprezentowane przez Departament Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie oraz Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne podczas 5 Forum Innowacyjności w Rzeszowie, które odbędzie się 27 i 28 maja 2014 roku.

 

Dwa stoiska regionu Warmii i Mazur będą przyciągały zwiedzających kosmicznymi atrakcjami. Każdy zwiedzający będzie miał możliwość obserwacji dziennej gwiazdy „Słońca” przez teleskopy słoneczne, wzięcia udziału w seansie astronomicznym pod sztucznym niebem przenośnego planetarium oraz obejrzenia z bliska prawdziwych meteorytów.

 

Na stoiskach dostępne będą także publikacje na temat Szlaku Kopernikowskiego, wiodącego przez miejsca związane z działalnością wielkiego astronoma, a także inne materiały promocyjne wskazujące najciekawsze atrakcje turystyczne regionu: przyrodnicze, architektoniczne, kulturalne, kulinarne, sportowe i rekreacyjne.

 

Dodatkową atrakcją dla zwiedzających będzie prezentacja nowego produktu turystycznego my-Guide. My-Guide to mobilna aplikacja, dzięki której turysta ma możliwość m.in. zaplanowania indywidualnej trasy wycieczki, skomentowania atrakcji i wydarzeń, odczytania swojej lokalizacji i informacji o miejscowościach, atrakcjach i szlakach znajdujących się w pobliżu. Produkt powstał w ramach projektu „Modernizacja i rozbudowa regionalnego systemu informacji Turystycznej” dofinansowanego ze środków unijnych.