Artykuły z kategorii

EłkGra miejska „W zgiEŁKU historii” to propozycja Muzeum Historycznego w Ełku zarówno dla młodszych, jak i starszych mieszkańców miasta, grup szkolnych oraz turystów odwiedzających Ełk wraz z dziećmi.

 

Muzeum proponuje innowacyjny, interaktywny sposób poznania miasta – jego historii, kultury, a także znanych mieszkańców.

 

Gra dostępna jest na  stronie internetowej Muzeum Historycznego w Ełku  (www.mhe-elk.pl). W każdej chwili można wydrukować karty do gry. Zabawa składa się z 12 zadań. Gracz może rozwiązać zadania sam ,będąc w domu lub wyjść do  miasta, gdzie w różnych miejscach znajdzie wskazówki do rozwiązania tych 12 zadań. Są to m.in. krzyżówki, rebusy. Żeby rozwiązać niektóre zadania trzeba skontaktować się z różnymi ludźmi - wówczas ełckie ulice stanowić będą swoistą planszę do rozgrywki.

 

Forma gry pozwala na aktywne i ciekawe spędzanie wolnego czasu. Jest propozycją łączącą naukę i zabawę. Angażuje członków rodziny do współpracy, a przy tym pozwala na kreatywne spędzanie wolnych chwil. Jest też doskonałym pomysłem na zorganizowanie czasu grupom szkolnym oraz poznanie miasta przez turystów.

 

Wejdź na stronę muzeum i zagraj - kliknij TUTAJ