Artykuły z kategorii

Jarmark Wigilijny w Olsztynku fot skansenMagia świąt! Któż mógłby się jej oprzeć? Najbliższą okazją, by jej ulec będzie Jarmark Wigilijny w Olsztynku, który odbędzie się 15 grudnia 2013 roku w centrum miasta.

 

Jedną z głównych atrakcji Jarmarku będzie Kiermasz Świąteczny, który jest doskonała okazją do zrobienia przedświątecznych zakupów i wyboru odpowiedniej choinki. Nie zabraknie tradycyjnych wyrobów, przypraw, ziół, ozdób i dekoracji świątecznych, zabawek oraz słodyczy.

 

Organizatorzy przygotowali występy i koncerty. Wystąpią m.in. uczniowie Powiatowej Szkoły Muzycznej w Olsztynku oraz Olsztynecki Chór Kameralny. Będzie można obejrzeć jasełka w wykonaniu przedszkolaków, pośpiewać kolędy wspólnie z uczniami olsztyneckich szkół i zobaczyć żywą szopkę. Każdy będzie mógł współtworzyć łańcuszek szczęścia. Rozstrzygnięty zostanie również konkurs na świąteczną szopkę oraz stroik.

 

Ponadto Olsztynek odwiedzi również Święty Mikołaj, który oderwie się na moment od swoich obowiązków i stanie na czele olsztyneckiej parady. Odbierze przy tej okazji wszystkie napisane tego dnia listy od dzieci. Pokaże też swoje sanie, którymi rozwozi prezenty.

 

informacja i fot. - muzeum w Olsztynku