Artykuły z kategorii

Fot. www.balticcup.swiatowid.pl Już w najbliższy piątek (18 października 2013 roku) rozpocznie się 14. Międzynarodowy Festiwal Tańca BALTIC CUP. W imprezie wystąpi około 400 tancerzy z Polski i zagranicy.

 

W turnieju zatańczy 29 elbląskich par, na co dzień trenujących w Elbląskim Klubie Tańca JANTAR. Zatańczą we wszystkich turniejowych kategoriach. To jedyny festiwal w Polsce, na którym muzyka grana jest na żywo – tak będzie w sobotę i niedzielę podczas wieczornych gali – wystąpi Orkiestra Filharmonii z Grodna wraz z solistami pod batutą Borysa Myagkova.

 

Podczas gali odbędą się również pokazy specjalne – w sobotę wystąpi Paulina Biernat i Stefano Terrazzino. Para w 2011 roku zwyciężyła w finale IDSF PD South American Dance Show European Cup, a do ich sukcesów można zaliczyć również półfinał International Championship 2009 Professional Rising Star oraz ćwierćfinał UK Open 2010 Professional Rising Stars.

 

W niedzielę odbędzie się występ elbląskiej formacji, a na parkiecie zaprezentuje się Formacja JANTAR Elbląg, która zatańczy choreografię do muzyki zespołu The Beatles - "The Beatles - The Stars Reborn.

 

Wieczorne gale transmitowane będą na Portalu Kulturalnym Warmii i Mazur eŚwiatowid.pl. (www.eswiatowid.pl). Rozpoczynają się rozpoczynają się o godz. 19.

 

Dodatkowo Redakcja Portalu Kulturalnego Warmii i Mazur eŚwiatowid.pl zaplanowała spotkania z młodzieżą, które odbędą się w sobotę o godz. 15, 15.30 oraz 16. Poruszane będą tematy związane z pracą dziennikarza sportowego,  tańca na tle historii elbląskiego sportu oraz kronikami elbląskiego sportu. Gościem specjalnym będzie elbląski dziennikarz - Andrzej Minkiewicz.

 

Patronat honorowy nad Festiwalem objęli Jacek Protas, marszałek województwa warmińsko – mazurskiego.

 

Więcej informacji