kartacze 2013Już po raz kolejny Gołdap stanie się polską stolicą kartaczy - przed nami kolejna edycja „Regionalnego Festiwalu Pogranicza Kartaczewo 2013”. 4 sierpnia na Placu Zwycięstwa w Gołdapi będzie można spróbować najlepszych kartaczy nie tylko w regionie, ale w całym kraju.

 

Do rywalizacji o tytuł „Mistrza kartaczy” staną restauracje, zakłady gastronomiczne, gospodarstwa agroturystyczne oraz organizacje. Oceny potraw dokona profesjonalne jury, któremu przewodniczyć będzie dr Grzegorz Russak. Podczas festiwalu odbędzie się również konkurs dla osób fizycznych „Mistrz kartaczy-kartacze domowe”, w którym zwycięzcę wyłoni zgromadzona publiczność.

 

Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w „Mistrzostwach świata w jedzeniu kartaczy”, które rozegrane zostaną w trzech kategoriach: dzieci, kobiety i mężczyźni. Jak co roku, nieodłącznym punktem wydarzenia będzie kiermasz produktów naturalnych, tradycyjnych i regionalnych, w tym członków sieci „Dziedzictwo Kulinarne Warmia Mazury Powiśle” oraz występy artystyczne i prezentacja regionalnego rękodzieła.

 

Zmagania konkursowe będzie można oglądać on-line TUTAJ. Początek 4 sierpnia o godz. 11.

 

Organizatorzy: samorząd województwa warmińsko-mazurskiego, Urząd Miasta i Gminy w Gołdapi, Dom Kultury w Gołdapi, Fundacja Rozwoju Regionu Gołdap, Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Lider w EGO” oraz Agencja Ryku Rolnego, Oddział Terenowy w Olsztynie.

 

KLIKNIJ, ABY POBRAĆ PLAKAT Z PROGRAMEM IMPREZY