Artykuły z kategorii

ilustracja do tekstu Międzynarodowa konferencja „Społeczności jako element zrównoważonej turystyki wiejskiej – czynnik sukcesu czy ciężar nie do uniknięcia?” odbędzie się 10-11 września 2013 r. w Kotka. Zgłoszenia przyjmowane są do 18 sierpnia.

 

Celem konferencji jest dostarczenie bieżących informacji i praktycznych doświadczeń na temat turystyki opartej na społeczności. Podczas spotkania przewidziano prezentacje ekspertów z 12 różnych krajów, podkreślające jak społeczności mogą być angażowane skutecznie w rozwój turystyki wiejskiej, jakie korzyści z tego mają wyzwania w praktyce.


Zaproszenie skierowane jest do partnerów prospołecznościowych, osób działających na rzecz społeczności, doradców biznesowych, badaczy, przedsiębiorców, zarządców i decydentów związanych z tematyką.


Po konferencji (11-14 września) planowane są wizyty studyjne w Estonii, Finlandii lub Rosji.


Opłata za udział w przedsięwzięciu wynosi 150 euro (obejmuje materiały konferencyjne, obiady, przerwy kawowe oraz kolacja w dniu 10 września) Opłata za uczestnictwo w wyjazdach studyjnych wynosi od 100 do 250 euro.
Konferencja organizowana jest we współpracy z projektem sieciującym COMCOT, Fińską Siecią Obszarów Wiejskich, Siecią Leader oraz Stowarzyszeniem Rozwoju Sepra.


WIĘCEJ INFORMACJI