Artykuły z kategorii

Zdjęcie jest ilustracją do tekstuNowoczesny ekologiczny port żeglarski ruszy 23 czerwca w Piszu. To kolejna inwestycja, związana z unijnym projektem budowy ekomarin na Mazurach.

 

Budowa ekologicznej przystani w Piszu kosztowała nieco ponad 4 mln zł, z czego 1,9 mln zł to środki unijne, ponad 2,1 mln zł pochodzi z budżetu gminy Pisz. Marina zbudowana została od podstaw, z pomostami, kapitanatem, tawerną i wieżą obserwacyjną.

 

Projekt ,,Budowa ekologicznych mini przystani żeglarskich wraz z systemami odbioru i segregacji odpadów na wybranych obszarach regionu warmińsko-mazurskiego” zakłada budowę 11 ekomarin – w Węgorzewie, Wilkasach, Mikołajkach, ośrodku PTTK Kamień, Piaskach (TKK Korektywa), Piszu, Mrągowie, Zalewie, Siemianach, Iławie i Rynie. Obecnie działa już siedem z nich (Wilkasy, Mikołajki, Mrągowo, Zalewo, Siemiany, Iława, Ryn). W ekomarinach możliwy jest bowiem odbiór nieczystości stałych i płynnych oraz dostęp do węzła sanitarnego.

 

Program – dofinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia Mazury na lata 2007 – 2013 – realizuje Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Bezpieczeństwa Wielkich Jezior Mazurskich ze Szczytna.

 

Więcej o projekcie