Artykuły z kategorii

Trzy ptaki w karmniku z trajsparentem "Jeść" - fragment plakatu promującego akcję

Jeszcze tylko do piątku (18 grudnia) dzieci i młodzież z powiatu gołdapskiego mogą zgłosić się do akcji „ Zapełniamy puste brzuszki – szkolny karmnik”.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej.

Akcja ma na celu rozwijanie zamiłowania do przyrody poprzez zachęcanie uczniów do obserwacji ornitologicznych w najbliższym otoczeniu, zapoznanie ich z różnorodnością gatunkową ptaków oraz propagowanie aktywnych form ochrony ptaków.

Dla najbardziej zaangażowanych uczestników akcji przewidziane są nagrody.

W przedsięwzięciu mogą wziąć udział uczniowie przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych oraz osoby prywatne w wieku szkolnym zamieszkujące na terenie Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej i jego otuliny lub uczące się na terenie powiatu gołdapskiego. Jednak na stronie internetowej parku znajdują się zasady dokarmiania ptaków, z których mogą skorzystać wszyscy miłośnicy przyrody.

Zgłoszenie należy wysłać pocztą tradycyjną, faxem lub drogą mailową do dnia 18 grudnia na adres Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej (Żytkiejmy, ul. Szkolna 1, 19-504 Dubeninki, tel./fax (+48) 87 615 97 27, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

Szczegółowe informacje na temat akcji i instrukcja dokarmiania ptaków