Artykuły z kategorii

Zakład w Spytkowie

Inicjatywa realizowana była w ramach ogólnopolskich „Dni otwartych drzwi”, dzięki której można było zobaczyć jak funkcjonuje Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Spytkowie.

Jest to jeden z największych i najnowocześniejszych przedsięwzięć tego typu w naszym regionie. Zakład jest nowoczesnym obiektem wyposażonym w najnowsze technologie gospodarki odpadami. Całość jest bezpieczna dla środowiska, a zastosowane rozwiązania pozwalają na maksymalizację odpadów przeznaczonych do recyklingu, co jednocześnie przekłada się na minimalną ilość odpadów, które pozostają do składowania.

Wśród zaproszonych gości nie zabrakło przedstawicieli samorządów lokalnych oraz przedstawicieli z obwodu kaliningradzkiego. Zakład odwiedziło ponad 300 uczniów na co dzień uczęszczających do szkół w gminach, na terenie których działa ZUOK Spytkowo: ZPO Banie Mazurskie, ZS Dąbrówka, SP Okartowo, ZSO Wydminy, SP Rydzewo, SP Staświny, SP Bystry, ZS Giżycko, SP Spytkowo oraz grupa 20 rowerzystów z Kółka Rowerowego Gimnazjum nr 2 w Giżycku. Całość uzupełnili najmłodsi wizytujący – uczniowie Przedszkola „Koralik” w Giżycku. Podczas drugiego dnia akcji do Spytkowa zawitało kolejnych 150 osób.