Artykuły z kategorii

Śmieci - infografikaMiłośnicy przyrody i przygód mogą 1 maja wziąć udział w wiosennym sprzątaniu ścieżki dydaktycznej Nadleśnicta Susz "Jezioro Jasne".

 

 

Porządki będą połączone z wydarzeniem geocachingowym - otwarciem nowych skrzynek na ścieżce.

 

 

Leśna ścieżka dydaktyczna Nadleśnictwa Susz jest wytyczona na terenie obecnego leśnictwa Bukownica. Swój początek ma na parkingu przy dodze Iława - Jerzwałd. Długość trasy wynosi ok 3 km (oznaczona w terenie kolorem zielonym), dodatkowo wyznaczono trasę spacerową dookoła Jeziora Jasnego o długości 1,5 km (oznaczona w terenie kolorem żółtym).

 

Rezerwat Jezioro Jasne i ścieżka dydaktyczna wokół niego jest prawdopodobnie najczęściej odwiedzanym miejscem przez turystów w Parku Krajobrazowym Pojezierza Iławskiego. Niestety niektórzy goście zostawili po sobie szpecące ślady.

 

Wraz z rozpoczęciem nowego sezonu turystycznego pracownicy Parku Krajobrazowego Pojezierza Iławskiego organizują porządki. Na wspólne sprzątanie zapraszają miłośników wędrówek leśnych i fanów geocachingu. Na zakończenie spotkania planowane jest ognisko z pieczonymi kiełbaskami.

 

Program

9.30-10 - zbiórka uczestników. Przywitanie. Rozdział worków i rękawiczek

10-13 - sprzątanie ścieżki, fani geocachingu będą mieli czas na szukanie skrzynek

13.15 - zakończenie akcji i ognisko

 

Zespół Parków Krajobrazowych w Jerzwałdzie zapewnia: worki, rękawiczki, "coś na ząb" przy ognisku.

 

WIĘCEJ O GEOCACHINGU CZYLI POSZUKIWANIU SKRYTEK