Artykuły z kategorii

Godzina dla ziemi - plakat promujący akcjęW sobotę 28 marca o godz. 20.30 miliony ludzi w symbolicznym geście zgaszą na 60 minut światła w swoich domach i miejscach pracy.

 

 

Do akcji może włączyć się każdy ełczanin. Udział w akcji to okazja, by razem zrobić coś dobrego dla Ziemi.

 

 

Miasto Ełk kolejny raz przystąpiło do największej na świecie prośrodowiskowej akcji "Godzina dla Ziemi" WWF.

 

Ełk będzie jednym z 73 miast z Polski, które tego dnia wyłączą iluminacje na miejskich obiektach - na godzinę zgaśnie podświetlenie m.in. budynków urzędu miasta, szkoły artystycznej, Ełckiego Centrum Kultury i mostu na jeziorze.

 

„Godzina dla Ziemi WWF 2015” w Polsce poświęcona będzie pomocy krytycznie zagrożonemu gatunkowi jakim jest morświn, bałtycki kuzyn delfina. Morświn jest jedynym gatunkiem walenia z rodziny morświnowatych występującym na stałe w Bałtyku. Według najnowszych badań szacujących rozmieszczenie oraz liczebność populacji tych ssaków, w naszym morzu jest ich nie więcej niż 450.

 

„Godzina dla Ziemi” to cykliczna i masowa akcja, która zwraca uwagę milionów ludzi na świecie na to, że ochrona środowiska to przede wszystkim zmiana naszych codziennych nawyków i przyzwyczajeń, gdyż to właśnie one mają kluczowe znaczenie dla stanu środowiska. Na całym świecie swoje poparcie dla ochrony środowiska w taki sposób manifestuje 7 tysięcy miast ze 162 państw.