Artykuły z kategorii

Mapa pokazuje miejsca występowania barszczu na terenie województwa warmińsko-mazurskiegoMożna się tego dowiedzieć z publikacji, którą przygotowała fundacja „Palący Problem – Heracleum”.

 

 

Na terenie województwa warmińsko-mazurskiego znajdują się liczne siedliska tej groźnej rosliny. Naukowcy przewidują, że wkrótce skolonizuje ona dalsze tereny.

 

 

Ekspertyza „Wytyczne dotyczące zwalczania barszczu Sosnowskiego (Heracleum sosnowskyi) i barszczu Mantegazziego (Heracleum mantegazzianum) na terenie Polski” powstało na zlecenie Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Dokument stanowi kompendium wiedzy o biologii tych inwazyjnych gatunków i ich wpływie na środowisko przyrodnicze oraz organizmy żywe, w tym na zdrowie człowieka. W opracowaniu można także znaleźć przegląd metod zwalczania barszczy oraz potencjalne źródła finansowania działań zmierzających do wyeliminowania populacji tych gatunków ze środowiska przyrodniczego.

 

Tekst opracowania

 

Mapa 1 Mapa rozmieszczenia stanowisk barszczu w Polsce A2 20140924Mapa 2 Rozmieszczenie kaukaskich barszczy w Polsce  stan aktualny i prognozy A3 20140924Mapa 3  Rozmieszczenie kaukaskich barszczy w Europie A3 20140927a