fot. stockvault.netKonferencja „Eko-innowacje – kreowanie rozwiązań przyjaznych środowisku” odbędzie się 12 lutego 2014 roku w Olsztynie. Organizatorem przedsięwzięcia jest samorząd województwa warmińsko-mazurskiego.


 
Podczas spotkania poruszane będą tematy związane z rozwojem energetyki cieplnej wykorzystującej niekonwencjonalne, odnawialne źródła i zmian zachodzących w tej dziedzinie. Zaplanowano również rozmowy o budowaniu wizerunku regionu, będącego atrakcyjnym miejscem dla inwestorów z branży ekologicznej.


 
Uczestnicy spotkania zapoznają się m.in. z tematyką zarządzania eko-innowacjami (wystąpienie dr. Edwarda Hościłowicza Rektora WSFiZ w Białymstoku, członka Krajowej Rady Przedsiębiorczości Ministra Gospodarki), finansowania inwestycji ekologicznych. Andrzej Koniecko, prezes W-M Agencji Energetycznej, członek Rady Naukowej Centrum Badań Energii Odnawialnej UWM odniesie się do barier we wdrażaniu i komercjalizacji eko-innowacji w Polsce.

 O finansowaniu innowacji ekologicznych i możliwościach finansowych w regionie opowie Mariusz Rychcik, dyrektor Regionalnego Centrum Projektów Środowiskowych Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie, natomiast o innowacyjnych eko rozwiązaniach do wdrożenia w MŚP - Rafał Tyszka, ZETO SOFTWARE Sp. z o.o.W drugiej części wydarzenia odbędzie się prezentacja własnych wynalazków, dobrych praktyk w zakresie komercjalizacja w eko-innowacji, współpracy nauki i biznesu w temacie eko-innowacji czy w zakresie organizacji zielonych wydarzeń.Udział w konferencji jest bezpłatny. Zgłoszenia przyjmowane są do 6 lutego 2015 roku pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a także telefonicznie: 89 512 24 25.Konferencja jest częścią projektu ,,Promocja Gospodarcza Warmii i Mazur 2013+”, finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.

 

Kliknij TUTAJ, by pobrać formularz zgłoszeniowy