Artykuły z kategorii

Elektrownia w GryźlinachProgram „Prosument” umożliwia osobom fizycznym, wspólnotom i spółdzielniom mieszkaniowym zakup i montaż mikroinstalacji wykorzystujących odnawialne źródła do produkcji energii elektrycznej i cieplnej. Uzyskane nadwyżki można sprzedać do sieci.

 

 

Konferencję, która odbędzie się 10 grudnia w Olsztynie, organizuje Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 

 

Tematem spotkania będzie omówienie programu „Prosument” oraz przybliżenie zasad naboru wniosków w ramach konkursu „Prosument na Warmii i Mazurach”. Umożliwia on dofinansowanie zakupu różnych instalacji do produkcji energii: kotłów na biomasę, pomp ciepła, kolektorów słonecznych, systemów fotowoltaicznych, małych elektrowni wiatrowych oraz układów mikrokogeneracyjnych.

 

Konferencja skierowana jest do wszystkich zainteresowanych realizacją mikroinstalacji – zarówno mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego, jak i projektantów, wykonawców, czy zarządców nieruchomości.

 

Program promuje nowe technologie OZE, rozwija społeczną świadomość ekologiczno-ekonomiczną oraz propaguje postawy prosumenckie. Ma on również określoną wartość ekologiczną. Dzięki wytwarzaniu energii ze źródeł odnawialnych zmniejszy się emisja zanieczyszczeń, w tym CO2, do powietrza.

 

Konferencja odbędzie się 10 grudnia w siedzibie Centrum Wdrażania i Promocji Innowacji w Olsztynie WMARR SA (ul. Jagiellońska 91 A), w godz. od 10 -13. Udział jest bezpłatny.

 

Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie i przesłanie formularza zgłoszeniowego wyłącznie w postaci elektronicznej na adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 5 grudnia.

 

 

WIĘCEJ INFORMACJI

KARTA ZGŁOSZENIOWA

PROGRAM KONFERENCJI