Artykuły z kategorii

arboretum wimZwiedzanie „Leśnego Arboretum Warmii” w Kudypach w pobliżu Olsztyna będzie jeszcze przyjemniejsze! Wszystko za sprawą specjalnej aplikacji na smartfony i tablety, działającej w systemie Android.

 

Aplikacja „Leśne Arboretum Warmii i Mazur” to oficjalny, mobilny przewodnik po tym jedynym w północno-wschodniej Polsce ogrodzie botanicznym. Oprócz podstawowych informacji o arboretum, jego historii i działalności, aplikacja zawiera obszerny leksykon roślin, które można podziwiać w Kudypach. Opisy poszczególnych gatunków są oczywiście opatrzone zdjęciami.

 

Nadleśnictwo Kudypy, które prowadzi arboretum, zadbało także o to, by mobilny przewodnik zawierał dwie, tematyczne trasy spacerowe. Pierwsza z nich poświęcona jest wyłącznie polskiej florze, a jej pokonanie – z uruchomioną na smartfonie czy tablecie aplikacją – zajmuje około godziny. Druga trasa tematyczna obejmuje florę obcego pochodzenia. Kolejną mocną stroną aplikacji poświęconej arboretum w Kudypach jest bardzo szczegółowa mapa, dzięki której można dokładnie zaplanować pobyt w tym miejscu.

 

Co ważne, aplikacja działa także w trybie offline, bez dostępu do internetu. Aplikacja działa na urządzeniach, wykorzystujących system Android. Aby ją pobrać wystarczy wejść na Google Play.

 

aplikacja arboretum apka 2apka 4