Inwestycja Eljako-Al powstanie w Nidzicy na działce o powierzchni 5,81 ha objętej granicami Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Projekt dotyczy budowy zakładu produkującego okna, drzwi i fasady z aluminium.

Inwestycja powstanie w Nidzicy na działce o powierzchni 5,81 ha objętej granicami Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Eljako-Al poniesie nakłady w wysokości 10 mln zł i w nowym zakładzie będzie 15 nowych pracowników. Wyposażony zostanie w nowoczesną, kompletną linię technologiczną składającą się z numerycznych maszyn obróbczych profili, automatów spawalniczych, linii cięcia tafli szklanych oraz linii montażowych drzwi i okien. W oparciu o własne wyniki prac badawczo-rozwojowych, Eljako-Al wdroży do produkcji niestosowane do tej pory na rynku rozwiązania w zakresie profili aluminiowych. W zakładzie produkowane będą nowoczesne fasady, okna i drzwi oparte na innowacyjnych, proekologicznych i energooszczędnych systemach z aluminium.

Zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej wydane Eljako-Al Sp. z o.o. to szóste aktywne zezwolenie w Podstrefie Nidzica. Dzięki położeniu przy trasie szybkiego ruchu nr S7 oraz odpowiedniemu przygotowaniu terenów inwestycyjnych, Podstrefa Nidzica jest bardzo atrakcyjną lokalizacją dla przedsiębiorców. Do zagospodarowania pozostaje w niej 8,4 ha gruntów objętych granicami W-M SSE.

Eljako-Al specjalizuje się w projektowaniu, prefabrykacji, dostawie i montażu lekkich ścian osłonowych, ślusarki aluminiowej zewnętrznej i wewnętrznej, świetlików oraz szkła mocowanego punktowo w oparciu o wszystkie dostępne na rynku systemy. W ofercie produktowej przedsiębiorstwo posiada też elewacje z kaset z blachy aluminiowej lakierowanej proszkowo (wykonywanych w oparciu o własne rozwiązania techniczne), a także okładziny aluminiowe z płyt kompozytowych oraz żaluzje elewacyjne i przeciwsłoneczne. Eljako-Al Sp. z o.o. trzy razy w historii swojej działalności znalazła się w gronie laureatów Gazel Biznesu (w 2016 – wśród najbardziej dynamicznych polskich przedsiębiorstw).

Ważniejsze obiekty zrealizowane przez Eljako-Al: Royal Wilanów w Warszawie, Miasteczko TPSA w Warszawie, Altus w Gdyni, Transatlantyk w Gdyni, Allcon Park 3 w Gdańsku, Lotos S.A. w Gdańsku, Galeria Kazimierz w Krakowie.