fot. stockvault.netTrwa nabór do projektu ,,PI – opracowanie i upowszechnianie innowacyjnego narzędzia świadczenia kompleksowych usług doradczych”.

 

Projekt oferuje możliwość skorzystania z usług kompleksowego doradztwa biznesowego połączonego ze wsparciem ekspertów z wielu obszarów, m.in planowanie strategiczne, marketing, działalność finansowa i inwestycyjna, działalność innowacyjna, współpraca międzynarodowa, prawo celne i procedury celne związane z ruchem granicznym pomiędzy Polską a Rosją, oraz doradztwo w zakresie prowadzenia inwestycji w Rosji, prawne aspekty prowadzenia działalności w Rosji, marketing na rynku rosyjskim.  

 

Najistotniejszą innowacją  oferowanego wsparcia jest  bezpośrednie powiązanie usługi doradczej z usługą internacjonalizacji przedsiębiorstwa. W ramach projektu zostanie powołany Punkt doradczy w Kaliningradzie, którego głównym celem będzie wspieranie umiędzynarodowienia małych i średnich przedsiębiorstw oraz osób rozpoczynających działalność gospodarczą z Rosją. Ponadto, zapewnione zostanie wsparcie w zakresie poszukiwania wiarygodnego partnera biznesowego w Rosji, jak również fachowe porady prawne w zakresie prowadzenia interesów w Rosji.

 

Udział w projekcie jest bezpłatny, a uczestnikiem może zostać przedsiębiorca, który:
- posiada status mikro, małego lub średniego przedsiębiorcy,
- posiada siedzibę na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.

 

Projekt – finansowany ze środków Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki – prowadzony jest przez Warmińsko-Mazurską Agencję Rozwoju Regionalnego SA w Olsztynie oraz  Warmińsko-Mazurską Specjalną Strefą Ekonomiczną SA i Olsztyńską Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania im. Prof. T. Kotarbińskiego. Więcej na stronie www.innowacyjnedoradztwo.pl.

 

Informacja za: http://www.wmsse.com.pl/