Ilustracja do tekstu

Forum Współpracy Biznesowej obwodu kaliningradzkiego i województwa warmińsko-mazurskiego odbędzie się 5 października 2016 roku w Olsztynie.

W wydarzeniu wezmą udział wysokiej rangi przedstawiciele administracji rządu obwodu kaliningradzkiego, przedsiębiorcy, a także instytucje otoczenia biznesu.

Podczas spotkania zaprezentowane zostaną wydarzenia turystyczne i sportowe w obwodzie kaliningradzkim. Głos zabiorą ponadto przedstawiciele organów i instytucji związanych z Programem Współpracy Transgranicznej Polska-Rosja 2014-2020 z informacją o przyszłym programie i harmonogramie jego realizacji.

Zaplanowano także dyskusję związaną z pomocą finansową dla przedsiębiorców (specjalna strefa ekonomiczna, wsparcie dla małych i średnich przedsiębiorstw, rolnictwa, kontaktów gospodarczych z zagranicą), możliwości współpracy w rolnictwie (sadownictwo, hodowla bydła, uprawa roślin, w tym środki ochrony roślin, agroturystyka); branżą bursztynniczą; współpracą w ramach klastru biotechnologicznego; prezentację usług Kaliningradzkiej Izby Handlowo-Przemysłowej czy tworzeniem sytemu transferu technologii dla małych i średnich przedsiębiorstw

Forum Współpracy Biznesowej odbywa się przy okazji XVI posiedzenia Polsko-Rosyjskiej Rady ds. Współpracy Regionów RP z obwodem kaliningradzkim FR.

Zgłoszenia przyjmowane są do 3 października 2016 roku na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub faxem 89 52 19 829.

Do pobrania:
- Szczegółowy program
- Formularz