Wizyta w Olsztynie

Tak został zatytułowany jeden z artykułów, które ukazały się na stronach internetowych dziennika Bornholms Tidende po wizycie delegacji z Bornholmu na Warmii i Mazurach w dniach 18 – 21 września 2016 roku.

Wizyta była częścią projektu „Miasta, w których warto żyć…” realizowanego przez samorząd województwa warmińsko-mazurskiego ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP, w ramach konkursu „Wsparcie wymiaru samorządowego i obywatelskiego polskiej polityki zagranicznej 2016”.

Artykuły przybliżają czytelnikom region Warmii i Mazur, zawierając informacje o pięknie jego przyrody, która sprawia, że region jest ulubionym miejscem Polaków na wakacje. Mówią też o cenach towarów – bardzo atrakcyjnych dla przeciętnego Duńczyka i o imponujących inwestycjach w infrastrukturę sportowo-rekreacyjną nad Jeziorem Ukiel w Olsztynie.

W rozmowie z prezydentem Olsztyna Piotrem Grzymowiczem dziennikarz omawia miejskie inwestycje zrealizowane w ostatnich latach. Autor wspomina także o problemach związanych z dostępnością transportową, zwłaszcza na obszarach wiejskich, oraz o trwających przebudowach najważniejszych dróg. Obok artykułów zamieszczono zdjęcia inwestycji nad Jeziorem Ukiel.

Wkrótce na stronach dziennika mają ukazać się kolejne teksty ukazujące atuty Warmii i Mazur.

Autorem tekstów i zdjęć jest Anders Liljeroth, dziennikarz redakcji Bornholms Tidende, uczestnik wizyty na Warmii i Mazurach.

http://tidende.dk/?Id=75933 
http://tidende.dk/?Id=75934  
http://tidende.dk/?Id=75935 
http://tidende.dk/?News=Galleri&Id=46608