Logo Programu Interreg V-A Południowy Bałtyk

W najbliższych dniach będzie można skorzystać z indywidualnych konsultacji projektów przed drugim naborem wniosków aplikacyjnych do Programu Interreg V-A Południowy Bałtyk 2014-2020.

Zgłoszenia można nadsyłać do poniedziałku (9 maja).

W związku z wkrótce rozpoczynającym się drugim naborem wniosków w Programie Południowy Bałtyk, który trwał będzie między 9 maja a 17 czerwca 2016 r., Regionalny Punkt Kontaktowy Programu Południowy Bałtyk w województwie warmińsko-mazurskim zaprasza instytucje zainteresowane aplikowaniem w ramach nadchodzących naborów wniosków w Programie Interreg V-A Południowy Bałtyk 2014-2020 do udziału w indywidualnych konsultacjach projektowych.

Konsultacje w Elblągu

Odbędą się one w Biurze Regionalnym Urzędu Marszałkowskiego (ul. Zacisze 18) w dniach 10-11 maja 2016 r.

Celem konsultacji będzie m.in. weryfikacja wstępnych koncepcji projektowych pod kątem wymogów Programu Południowy Bałtyk 2014-2020, w tym m.in. oczekiwanych produktów i rezultatów, a także kwestii tzw. niebieskiego i zielonego wzrostu wpisanych w logikę interwencji Programu.

Ponadto, w terminie od 31 maja do 17 czerwca odbędzie się nabór wniosków na projekty przygotowawcze (projekty zalążkowe o wartości do kilkudziesięciu tysięcy euro) tzw. Seed Money, których celem będzie wypracowanie wspólnie z partnerami gotowych aplikacji do złożenia w ramach III naboru wniosków, planowanego w okresie listopad – grudzień 2016 r. Dofinansowanie będzie można uzyskać na takie prace przygotowawcze jak podróże, koszty organizacyjne spotkań, analizy, diagnozy obszarów problemowych, nad którymi docelowy projekt zamierza się pochylić.

W przypadku zainteresowania udziałem w konsultacjach prosimy o pilne zgłoszenie udziału najpóźniej do dnia 9 maja. Kontakt: tel.: 89 521 93 24, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

Uwaga: Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, organizator dysponuje już tylko 1 wolną godziną w dniu 10 maja (10.30-11.30) oraz 2 wolnymi godzinami w dniu 11 maja (10.30-11.30, 13.30-14.30).  

Konsultacje w Gdańsku

Możliwość konsultacji oferuje także Wspólny Sekretariat Techniczny Programu. Potencjalni partnerzy z województwa warmińsko-mazurskiego mogą wziąć udział w konsultacjach, które odbędą się w Gdańsku w dniach 16, 18 i 19 maja. Dodatkowe informacje oraz formularz rejestracji dostępne są na stronie internetowej