Logo Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury

W drugiej połowie czerwca zostanie uruchomione połączenie z Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury do Monachium.

Loty realizowane będą przez Adria Airways, trzy razy w tygodniu, 84 miejscowym samolotem Bombardier CRJ900 w formule code-share z Lufthansą.

Monachium jest jednym z większych węzłów komunikacji lotniczej w Europie. Oznacza to, że pasażerowie zyskują możliwość, aby na jednym bilecie polecieć z Warmii i Mazur do wielu miejsc na świecie z przesiadką w Monachium. Jest to trzeci kierunek (po Krakowie i Berlinie) uruchamiany z portu Lotniczego Olsztyn-Mazury.

Port Lotniczy Olsztyn - Mazury uzyskał certyfikat lotniska użytku publicznego wydany przez Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego w dniu 18 stycznia 2016r. Modernizacja Portu Lotniczego została sfinansowana w 76 proc. ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Warmii i Mazur na lata 2007-2013. Właścicielem Portu Lotniczego jest Województwo Warmińsko–Mazurskie.

Adria Airways to słoweńskie linie lotnicze z siedzibą w Lublanie. Adria realizuje połączenia z 23 krajami, głównie w Europie. Należy do sojuszu Star Alliance. Głównym węzłem jest port lotniczy Lublana. Posiada również bazę w porcie lotniczym Łódź oraz w Pristinie. Dysponuje flotą liczącą 12 samolotów o średnim wieku 6 lat.