Cotes d’Armor

Wczoraj w Saint-Brieuc we Francji zakończyło się posiedzenie Komitetu Sterującego Współpracy Zdecentralizowanej departamentu Côtes d’Armor i samorządu województwa warmińsko-mazurskiego.

Delegacja pod przewodnictwem Marszałka Województwa Gustawa Marka Brzezina razem z partnerami z Cotes d’Armor podsumowała wydarzenia zrealizowane wspólnie w 2015 roku. Różnorodność inicjatyw, ilość zaangażowanych podmiotów i uczestników świadczą o dużej intensywności współpracy polsko-francuskiej.

W minionym roku odbyło się 42 wspólnie zrealizowanych przedsięwzięć (to aż o 23 inicjatywy więcej niż w roku 2014). Bezpośrednimi odbiorcami działań było ok. 1000 osób (w roku 2014 – 437 osób), a pośrednimi ok. 8 tys. osób (przy 4,5 tys. w roku 2014). Wspólne projekty w większości koordynowane były przez polskich i francuskich partnerów społecznych.

W tym roku kalendarz polsko-francuskich inicjatyw będzie również bogaty, a jego realizacja była jednym z punktów dyskusji Komitetu Sterującego.
Współpraca Warmii i Mazur z Côtes d’Armor trwa już ponad 20 lat. Wśród obszarów działań znajduje się m.in.: kultura, polityka społeczna, współpraca młodzieży, żywność wysokiej jakości, rozwój obszarów wiejskich.