Fasada Oranżerii w Lidzbarku Warmińskim

Wśród obiektów biorących udział w konkursie „Fasada roku 2015” są realizacje z województwa warmińsko-mazurskiego.

Głosować można budynki po renowacji: Oranżerię Ignacego Krasickiego w Lidzbarku Warmińskim i zabytkową kamienicę stojącą przy ul. Ratuszowej w Olsztynie, oraz nowo wybudowany gmach Wydziału Nauk o Żywności Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

Organizatorem konkursu Fasada Roku jest firma Baumit. Obiekty oceniane są pod względem zastosowanej kolorystyki oraz struktury, podkreślających walory budynku oraz wkomponowujących budynek w otoczenie. Oceniana jest również dbałość o detale architektoniczne oraz, w przypadku budynków po renowacji, poszanowanie ich historycznej tradycji.

Zwycięzca każdej z pięciu konkursowych kategorii otrzyma 10 tys. zł. Zostanie też reprezentantem Polski w na międzynarodowym etapie konkursu.

Planowane jest też przyznanie „Wyróżnienienia Internautów”. Tu o wygranej zdecyduje liczba głosów oddanych w sieci. Głosowanie trwa do końca stycznia. Każdy internauta może oddać tylko 1 głos (na 1 obiekt) w każdej kategorii. Może więc oddać łącznie 5 głosów, czyli tyle, ile jest kategorii konkursowych.

Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród konkursu nastąpi do końca marca.

Zagłosuj na elewacje z Warmii