Spotkanie odbyło się w Malmo

Komitet Monitorujący Programu Współpracy Transnarodowej Interreg Region Morza Bałtyckiego 2014-2020 (KM IBSR), który 18 i 19 listopada 2015 roku obradował w Malmö, zatwierdził do dofinansowania projekty złożone w pierwszym naborze wniosków.

Zaakceptowanych zostało 35 projektów z 78, które uzyskały pozytywną ocenę w I etapie naboru. Łączna wartość dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) zatwierdzonych projektów wynosi ok. 93,7 mln EUR.

Polscy partnerzy w liczbie 66 zaangażowani są w 32 projekty, a całkowita wartość przyznanych im środków EFRR wynosi ponad 12,5 mln EUR. Jest to najwyższy wynik w historii udziału Polski w programach współpracy transnarodowej realizowanych w ramach polityki spójności UE. W zaakceptowanych projektach uczestniczą partnerzy z 9 województw. Zdecydowanymi liderami są instytucje z województwa pomorskiego (25 partnerów) i mazowieckiego (13 partnerów). Partner z województwa warmińsko-mazurskiego (Miasto Ełk) uczestniczyć będzie w jednym z projektów transportowych Morze Północne - Bałtyk Łącznik Regionów (oryg. North Sea Baltic Connector of Regions) - NSB CoRE w charakterze tzw. partnera stowarzyszonego.
Ogłoszenie II naboru wniosków projektowych w Programie IBSR planowane jest w lutym 2016 roku.

Więcej informacji na temat Programu Interreg Region Morza Bałtyckiego 2014-2020 znaleźć można na stronie https://www.interreg-baltic.eu/home.html

Zachęcamy do aplikowania w zbliżającym się II naborze wniosków, a także do konsultowania koncepcji projektowych z Regionalnym Punktem Kontaktowym Europejskiej Współpracy Terytorialnej działającym w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Maurskiego w Olsztynie, www.ewt.warmia.mazury.pl , tel. 89 521 93 24, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.