www.stockvault.net

„Warmia i Mazury – nasza Mała Ojczyzna zmienia się dzięki Unii Europejskiej” to konkurs filmowy realizowany w ramach Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast „OPEN DAYS 2015.

Tematem jest przedstawienie w formie krótkiego filmu zmian, widzianych oczami uczestników konkursu, jakie zaszły na Warmii i Mazurach dzięki członkostwu w Unii Europejskiej.

Ideą inicjatywy jest zachęcenie młodzieży (uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych) do czynnego zainteresowania tematyką Unii Europejskiej, skierowanie uwagi zarówno młodzieży, jak i mieszkańców województwa na zmiany, które zaszły w ich otoczeniu od czasu przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, popularyzowanie wiedzy o funduszach unijnych i ich roli w procesie rozwoju województwa warmińsko-mazurskiego oraz kształtowanie pozytywnego wizerunku Unii Europejskiej.

Film powinien trwać nie mniej niż 1 i nie więcej niż 3 minuty. Może mieć formę zapisu chwili, ciekawej sytuacji, zabawnej historii, wywiadu, reportażu, inscenizacji, prezentacji multimedialnej lub komiksu. Może być nakręcony kamerą cyfrową, telefonem komórkowym, aparatem fotograficznym, łączyć obraz filmowy lub zdjęcia z techniką animacyjną lub być w całości animowany, zawierać podkład muzyczny bądź dźwiękowy, napisy lub być niemy, zawierać propozycje autorskie.

Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach dotacji dla punktów informacji publicznej „Sieć Punktów Informacji Europejskiej Europe Direct" w latach 2013-2017, Biuro Regionalne Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Brukseli oraz ze środków budżetu województwa. Organizatorami są: Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Olsztyn działający przy Warmińsko-Mazurskiej Izbie Rolniczej, samorząd województwa warmińsko-mazurskiego, Biuro Regionalne Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Brukseli, Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.

Prace należy nadsyłać do 9 października 2015 roku. Uroczyste wręczenie nagród wraz z prezentacją nagrodzonych filmów zaplanowano na 29 października 2015 roku w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie (przy ul. Parkowej 1).

Biuro konkursu: Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Olsztyn, 10-410 Olsztyn, ul. Lubelska 43A pok. 112, tel / fax 89 535 48 43, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .Więcej informacji na stronie internetowej www.europedirect-olsztyn.pl