Ilustracja do tekstu

Przedstawiciele urzędu marszałkowskiego w Olsztynie zachęcali przedsiębiorców ze Szwecji do inwestowania na Warmii i Mazurach.

Potencjał biznesowy regionu zaprezentowali podczas konferencji „Business in Poland”.

Konferencja współorganizowana przez Wydział Promocji Handlu i Inwestycji przy Ambasadzie Polskiej w Sztokholmie, miasto Karlskrona, Stena Line i Polsko-Szwedzką Izbę Handlową odbyła się 22 maja na pokładzie promu Stena Vision. Została otwarta przez Wiesława Tarkę, ambasadora RP w Szwecji. Prelegenci przedstawili możliwości biznesowe rynku polskiego oraz podzielili się uwagami oraz wskazówkami dotyczącymi współpracy z instytucjami i firmami z Polski. Województwo warmińsko-mazurskie było jedynym z całej Polski, które miało możliwość przedstawieni swojej oferty gospodarcząej podczas wydarzenia.

Dzień wcześniej przedstawiciele Departamentu Koordynacji Promocji urzędu marszałkowskiego i Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera rozmawiali o możliwości kooperacji pomiędzy firmami zrzeszonymi w Inkubatorze w Blekinge, a firmami z branży IT zlokalizowanymi w Parkach Technologicznych w Olsztynie, Elblągu oraz Ełku, a także między Politechniką w Blekinge, a Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim. Spotkali się też z przedsiębiorcą ze Szwecji, który jest zainteresowany nawiązaniem współpracy z warmińsko-mazurskimi firmami z branży meblarskiej. Biznesmen w kwietniu uczestniczył w misji przyjazdowej do Polski połączonej z konferencją „Otwarci na Skandynawię”.