droga kanal elblaskiTuryści oraz mieszkańcy powiatu elbląskiego mogą już korzystać z gruntownie zmodernizowanej drogi między Rychlikami a Jelonkami. To jedna z najważniejszych tras prowadzących w okolice Kanału Elbląskiego – perły XIX-wiecznej techniki. Oficjalnemu otwarciu trasy towarzyszyć będzie promocja akcji „Przyjazna droga” prowadzonej przez Zarząd Dróg Wojewódzkich i objętej honorowym patronatem marszałka województwa Jacka Protasa.

 

Rozbudowa drogi nr 527 objęła ponad 8 km odcinek. Całkowity koszt projektu to ponad 32 mln zł, w tym dofinansowanie środkami unijnymi ok. 23 mln zł. Prócz nowej nawierzchni zbudowano  14 zatok autobusowych i most. Inwestycja ucieszy zwolenników rowerowych i pieszych wycieczek nad Kanał. Powstało ponad 6 km ciągów pieszo-rowerowych i dodatkowo blisko 3,5 km chodników.

 

Przed oficjalną uroczystością młodzież Zespołu Szkół w Rychlikach dowie się, jak należy bezpiecznie zachowywać się na drodze. Uczestnicy spotkania otrzymując kamizelki odblaskowe, tak aby być widocznym w drodze do szkoły. To element programu „Przyjazna droga”, realizowanego przez ZDW.

 

Symbolicznego oddania drogi do użytku dokona marszałek województwa Jacek Protas oraz członek zarządu odpowiedzialny za inwestycje infrastrukturalne Witold Wróblewski. Uroczystość rozpocznie się 19 września o 14 obok Urzędu Gminy w Rychlikach.