Dziennikarze zawitają m.in do Ostródy Trwa wizyta pięcioosobowej delegacji dziennikarzy „Polskiego Radia w Górnej Austrii”. Goście przez najbliższe dni zwiedzą historyczne zakątki Warmii i Mazur jak również wspólnie z kolegami z lokalnych stacji radiowych uczestniczyć będą w warsztatach dziennikarskich.


W programie pobytu znajdzie się między innymi zwiedzanie zamku krzyżackiego w Nidzicy czy Interaktywnego Muzeum Państwa Krzyżackiego w Działdowie. Ponadto, podczas wizyty w siedzibie Ośrodka Badań Naukowych w Olsztynie redaktorzy wysłuchają o życiu i twórczości Mikołaja Kopernika i jego związkach z naszym regionem.

 


Nieprzypadkowo pobyt w Nidzicy, ale również w Ostródzie przewidywać będzie zapoznanie z obiektami sportowymi tych miast – gospodarzy tegorocznych międzynarodowych zawodów sportowych Warmia Mazury Senior Games, które potrwają od 28 do 31 sierpnia 2014 roku. W imprezie mogą wystartować osoby z pokolenia 45+ (dyscypliny indywidualne) oraz 40+ (dyscypliny zespołowe). Spotkania będą okazją do promocji idei projektu i ukazania potencjału marketingu sportowego naszego regionu.


Przedsięwzięcie zorganizowane zostało przez Warmińsko-Mazurski Oddział Stowarzyszenia Wspólnota Polska przy wsparciu samorządu województwa.