delphia46 fot mat pras delphiaSukces gospodarczy jest efektem pracy tych, którzy podejmowali decyzje o wielkiej reformie, ale przede wszystkim tych, którzy zagospodarowywali wolność - mówił w poniedziałek, 2 czerwca w Poznaniu Bronisław Komorowski podczas wręczania Nagród Gospodarczych Prezydenta.

 

- To niezbędne, abyśmy mieli świadomość, że sukces gospodarczy (...) jest efektem mądrej i odpowiedzialnej pracy tych, którzy podejmowali decyzje na szczytach państwa polskiego o wielkiej reformie systemowej, ale przede wszystkim jest dziełem pracy tych, którzy w praktyce tę wolność zabudowywali  - podkreślał prezydent.

 

Nagrodę w kategorii Innowacyjność otrzymała firma Medicalgorithmics S.A. - polska spółka działająca od 2005 r. w branży wysokiej technologii; jest dostawcą rozwiązań systemowych i algorytmicznych w diagnostyce kardiologicznej.

 

W kategorii Ład Korporacyjny i Społeczna Odpowiedzialność Biznesu nagroda przypadła Grupie Polskie Składy Budowlane S.A., istniejącej na rynku od 16 lat. To największa i najszybciej rozwijająca się sieć hurtowni materiałów budowlanych. Grupa zrzesza 331 małych i średnich rodzinnych firm z całej Polski, które prowadzą handel w ponad 500 sklepach.

 

Za Obecność na Rynku Globalnym nagrodę otrzymała założona przez braci Piotra i Wojciecha Kotów rodzina firma Delphia Yachts Kot. Spółka jest największą stocznią w Polsce produkująca jachty żaglowe - rocznie zakład opuszcza ponad 260 jachtów żaglowych i 1,4 tys. motorowych. Eksport stanowi ponad 70 proc. całkowitej sprzedaży firm, z czego 98 proc. trafia do Europy Zachodniej.

 

W kategorii Zielona Gospodarka zwycięzcą okazała się Grupa Azoty Zakłady Azotowe Puławy S.A. Chemiczna spółka w ramach Ramowego Systemu Zarządzania "Responsible Care" co roku deklaruje ponadnormatywne działania na rzecz ochrony środowiska i bezpieczeństwa. W 2013 r. Azoty wybudowały instalację odsiarczania spalin za 250 mln zł.

 

W kategorii Trwały Sukces Nagrodę otrzymała spółka Selena FM S.A. - globalny producent i dystrybutor chemii budowlanej. W skład Grupy Selena FM wchodzi 30 spółek na całym świecie.

 

Zobacz także: Firmy z Warmii i Mazur na Powszechnej Wystawie Krajowej

 

Informacja za: prezydent.pl; fot. jacht Delphia 46cc (materiały prasowe)