SzymanyO nowych szansach na rozwój turystyki w regionie, jakie niesie budowa regionalnego lotniska w Szymanach, rozmawiać będą przedstawiciele samorządu województwa, Warmińsko-Mazurskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, Spółki Warmia i Mazury oraz branży turystycznej. Obecność swoich reprezentacji potwierdziło 21 hoteli z regionu.

 

Uruchomienie regionalnego portu lotniczego w Szymanach zwiększy dostępność komunikacyjną regionu oraz skróci czas dojazdu na Warmię i Mazury. Z każdego zakątka Europy będzie można do nas dotrzeć w zaledwie kilka godzin. Dlatego przedstawiciele branży turystycznej spotkają się, aby omówić, jak mądrze wykorzystać nowe możliwości i stworzyć produkt turystyczny „Samolotem na Mazury”. Będzie to system współpracy pomiędzy lotniskiem, biurami podróży, hotelami i różnymi organizacjami turystycznymi, który ma na celu zwiększenie ruchu turystycznego na Warmii i Mazurach.

 

Spotkanie otworzy marszałek Jacek Protas. Następnie Jarosław Klimczak, prezes zarządu WMROT, przedstawi założenia programu „Samolotem na Mazury”, a Leszek Krawczyk, prezes Spółki Warmia i Mazury, opowie o postępie prac przy rozbudowie lotniska w Szymanach. Finałem konferencji będzie podpisanie trzech porozumień pomiędzy WMROT i Spółką Warmia i Mazury, przedstawicielami branży hotelarskiej oraz Fundacją Russian Friendly.

 

Konferencja odbędzie się jutro (13 maja) w sali sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego. Spotkanie rozpocznie się o godz. 13.00, a na 14.15 zaplanowano konferencję prasową.