Nawiązanie dialogu pomiędzy przedstawicielami biznesu i nauki, budowanie wizerunku Warmii i Mazur jako miejsca atrakcyjnego dla inwestorów z branż związanych z innowacyjnymi rozwiązaniami ekologicznymi - to tylko niektóre spośród tematów poruszanych podczas konferencji ,,EKO-INNOWACJE – kierunki zmian technologicznych w produkcji energii”, realizowanej w ramach projektu „Promocja Gospodarcza Warmii i Mazur 2013+”. Wydarzenie odbędzie się 22 maja 2014 r. w Centrum Wdrażania i Promocji Innowacji w Olsztynie, przy ul. Jagiellońskiej 91a.

 

Celem konferencji jest nawiązanie dialogu pomiędzy przedstawicielami biznesu i nauki w zakresie konieczności rozwoju energetyki cieplnej wykorzystującej niekonwencjonalne, odnawialne źródła energii oraz budowanie wizerunku Warmii i Mazur jako miejsca atrakcyjnego dla inwestorów z branż związanych z innowacyjnymi rozwiązaniami ekologicznymi.

 


W pierwszej części konferencji udział wezmą m.in. prof. dr hab. inż. Krzysztof Badyda, Uczelniane Centrum Badawcze Energetyki i Ochrony Środowiska Politechniki Warszawskiej, który przedstawi problematykę produkcji ciepła w wysokosprawnej kogeneracji oraz prof. dr hab. inż. Janusz Gołaszewski, Centrum Badań Energii Odnawialnej UWM, Bałtycki Klaster Ekoenergetyczny w Gdańsku, który zaprezentuje możliwości rozwoju przemysłu turystycznego w aspekcie energetyki odnawialnej i gospodarki cyrkulacyjnej.

 

Druga część konferencji przewiduje panel dyskusyjny na temat „Eko-innowacje w energetyce: plus czy minus dla inwestorów” z udziałem przedstawicieli samorządu terytorialnego, przedsiębiorców, przedstawicieli IOB oraz środowiska naukowego. Panel będzie moderowany przez eksperta – dr. hab. Stanisława Czachorowskiego, profesora UWM, z Katedry Ekologii i Ochrony Środowiska.

 

Do udziału w konferencji zaproszono przedsiębiorców z Warmii i Mazur, przedstawicieli administracji publicznej oraz instytucji otoczenia biznesu, a także przedstawicieli regionalnych i krajowych środowisk naukowych.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

 

Zgłoszenia przyjmowane są do 19 maja 2014 r. pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie: 89 512 24 25.