pieniadze3Cedrob SA otrzymał kolejne zezwolenie na prowadzenie działalności w WMSSE. Nowa inwestycja będzie realizowana w Ujazdówku w Podstrefie WMSSE Ciechanów i polegała będzie na budowie ubojni drobiu grzebnego, ubojni drobiu wodnego oraz zakładzie produkcji mączek.

 

Spółka poniesie nakłady inwestycyjne na poziomie minimum 138 mln złotych, utworzy 100 nowych miejsc pracy i utrzyma zatrudnienie na poziomie co najmniej 486 pracowników.

 

Spółka powstała w 1991 roku w wyniku prywatyzacji  państwowego przedsiębiorstwa POLDROB pod nazwą Ciechanowskie Zakłady Drobiarskie sp. z o.o. . Głównym profilem działalności Spółki jest produkcja i przetwórstwo oraz sprzedaż wyprodukowanego mięsa drobiowego. Firma posiada własne zaplecze hodowlane w postaci zakładów wylęgu drobiu oraz wytwórnie pasz dla drobiu. Obecnie w strukturze przedsiębiorstwa funkcjonują: zakłady produkcyjne w Ciechanowie, Ujazdówku oraz Niepołomicach, fermy produkcyjne, wytwórnie pasz w Gumowie i Raciążu, zakłady wylęgu drobiu w Mławie, Pawłowie, i Skarżynku oraz Cedrob GMbH w Niemczech. Odbiorcami są konsumenci z Polski, a także z krajów Unii Europejskiej, Azji oraz krajów afrykańskich.

 

Informacja za: http://www.wmsse.com.pl/.