Zarząd województwa na dzisiejszym posiedzeniu przyjął oczekiwaną przez wiele samorządów uchwałę o podziale środków na wzrost potencjału turystycznego i budowę infrastruktury sportowo-rekreacyjnej w ramach regionalnego programu operacyjnego.

 

- W związku z rezygnacją Działdowa z budowy basenu do naszego budżetu wróciły ponad 22 mln zł – mówi marszałek Jacek Protas. – Czasu na realizację inwestycji i rozliczenie programu operacyjnego jest coraz mniej, dlatego zależało nam, aby jak najszybciej z tych środków skorzystały inne samorządy startujące w konkursie. Następne na liście rezerwowej są Morąg, który dostanie ok. 10 mln zł i Olsztyn, dla którego zostanie nieco ponad 12 mln zł. Olsztyn oszacował swoją inwestycję na 14 mln, dlatego zdecydowaliśmy, że jeśli tylko pojawią się oszczędności w programie, dodamy miastu brakującą kwotę. Olsztyn zgodził się na takie rozwiązanie.  

 

 

Morąg chce zbudować centrum rekreacyjno-sportowe i zagospodarować teren wokół niego. Cała inwestycja jest warta ponad 20 mln zł. Olsztyn będzie kontynuował budowę całorocznej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej nad Jeziorem Krzywym. Wartość tej inwestycji wynosi ponad 35 mln zł.