W Parku  Naukowo- Technologicznym w Ełku spotkało się ok. 70 przedsiębiorców działających w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej lub chcących tu zainwestować.

 

Omówione zostały m.in. podatkowe aspekty działalności stref ekonomicznych od 1 lipca 2014 r. Wydłużenie działalności stref ekonomicznych  to ogromna szansa na rozwój przedsiębiorstw w Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, bowiem na terenie jej działania będą korzystniejsze warunki do inwestowania  . Dla przedsiębiorców działających w specjalnej strefie na Warmii i Mazurach oraz Podlasiu oznacza to przede wszystkim utrzymanie atrakcyjnych ulg podatkowych.

            
Obecnie działalność w strefie prowadzi przeszło 70 firm, z kapitałem polskim i zagranicznym (m.in. z Niemiec, Danii, Austrii, Szwajcarii, Litwy, Holandii, Szwecji i Ukrainy). SSSE to sześć wydzielonych obszarów na terenie Suwałk, Ełku, Gołdapi, Grajewa, Małkini Górnej oraz Białegostoku. Ełcka podstrefa w SSSE obejmuje ponad 100ha terenów inwestycyjnych, w której funkcjonuje  27 firm zatrudniających ok. 1,9 tys. osób.