elk wizualizacja dworcaPo długich latach zabiegów i oczekiwań ruszy przebudowa dworca PKP w Ełku. Budynek ma zostać wyremontowany i zmodernizowany do połowy przyszłego roku.

 

W ramach inwestycji planowana jest m.in. wymiana wszystkich instalacji w budynku, włącznie z ogrzewaniem, wymiana okien, modernizacja dachu, wykonanie nowych podłóg, wykonanie nowej elewacji oraz podjazdów dla niepełnosprawnych. Będzie więcej parkingów oraz system monitoringu w celu poprawy bezpieczeństwa podróżnych.

 

Po modernizacji w centralnej części dworca znajdzie się - zgodnie z pierwotnym przeznaczeniem - hol główny wraz kasami, poczekalnią, toaletami, informacją turystyczną i pomieszczeniem przeznaczonym na funkcję komercyjną.                                              W skrzydle zachodnim na parterze i piętrze zaprojektowany został hostel z 14 pokojami z łazienkami (2 pokoje 1-os., 7 pokoi 2-os., 4 pokoje 3-os. i jeden apartament na piętrze w skład którego wchodzi pokój dzienny, 3 pokoje z niezależnymi łazienkami). Na parterze przewidziano pokój 1-osobowy wraz z łazienką dla osób niepełnosprawnych, recepcję i aneks kuchenny - pokój śniadań.

 

W skrzydle wschodnim na parterze zaprojektowano świetlicę oraz pomieszczenia sanitarne i magazynowe, a na piętrze pomieszczenia Służby Ochrony Kolei. Przed budynkiem zaprojektowano 18 miejsc parkingowych, w tym także dla osób niepełnosprawnych.

 

Inwestycja warta 7,6 mln zł zostanie zrealizowana przez konsorcjum firm AMP i A-Projekt z Warszawy.