Spotkanie w Iławie Dwa dni spędził w Iławie Ambasador Zjednoczonych Emiratów w Polsce Asim Mirza Al Rahmah. W trakcie wizyty Ambasadora nad Jeziorakiem zaprezentowano ofertę inwestycyjno-turystyczną regionu, omówiono także możliwości nawiązania kontaktów gospodarczych z firmami ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

 

Ambasador Asim Mirza Al Rahmah przyjechał do Iławy na zaproszenie burmistrza Iławy Włodzimierza Ptasznika. W trakcie pobytu spotkał się z władzami miasta oraz przedstawicielami branży turystycznej i meblarskiej. Udał się też w rejs po Jezioraku, na przejażdżkę bryczką po okolicznych lasach i spacer po Iławie.

 

– Od kilku lat pracujemy nad tym, by nawiązać kontakty z firmami ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich i zainteresować je naszym miastem – mówi burmistrz Iławy Włodzimierz Ptasznik. – Aktualnie zabiegamy o przyjazd misji gospodarczych do Iławy. Liczę, że mogłoby dojść do tego już w pierwszej połowie przyszłego roku. Mamy obiecane wsparcie w tym zakresie ze strony Ambasadora, któremu Iława bardzo się spodobała – dodaje.

 

Nie było to pierwsze spotkanie władz miasta z Ambasadorem Zjednoczonych Emiratów Arabskich w Polsce. W maju tego roku odbyło się spotkanie w Warszawie, natomiast w 2011 roku, wspólnie z przedstawicielami lokalnego sektora jachtowego, przedstawiciele Warmii i Mazur uczestniczyli w targach inwestycyjnych AIM w Dubaju. Wtedy, wśród najbardziej atrakcyjnych polskich gruntów pod inwestycje, jakie zaprezentowano podczas targów, znalazła się wyspa Wielka Żuława.