Zdjęcie jest ilustracją do tekstuMiędzynarodowe Targi Przemysłu Jachtowego ARBOS Poland (do 26 do 28 września w Ostródzie) to pierwsza impreza w polskim krajobrazie targów dla branży jachtowej, która swoim zakresem tematycznym obejmuje komponenty, prefabrykaty, usługi i technologie służące do produkcji nowoczesnych jednostek pływających.

 

Targi ARBOS Poland organizowane są na terenie nowoczesnego obiektu wystawienniczo-kongresowego  Arena Ostróda. Podczas imprezy będzie można zapoznać się z ofertą komponentów, wyposażenia i oprogramowania do produkcji jednostek pływających. Wśród zaproszonych gości są producenci, projektanci, konstruktorzy, dealerzy, dystrybutorzy, właściciele przystani oraz inwestorzy z Polski oraz zagranicy, a w tym profesjonaliści z Europy Wschodniej.

 

Ambasadorem targów jest znany żeglarz Zbigniew „Gutek” Gutkowski – będzie można go spotkać w sobotę, podczas ostatniego dnia targów.

 

Wśród wystawców, którzy zaprezentują swoją ofertę w trakcie targów, znalazła się m.in. firma  Eljacht  specjalizująca się w elektronice jachtowej. Będzie można zapoznać się także z ofertą przedsiębiorstwa Bizea, które jest producentem elementów złącznych. Swoją ofertę farb Teknos przedstawi firma Dompol, natomiast dzięki firmie Makanu odwiedzający oraz wystawcy będą mogli zobaczyć pokaz kamizelek ratowniczych. Sail Service przedstawi swoją ofertę żagli i osprzętu. Stocznia Mazury Sp. z.o.o. zaprezentuje kilka modeli swoich łodzi. Będą to  m.in. łodzie M485k, M500OPEN, M500 CAB,M610 PH, M670FM, M670 PH, M700 CC (w hali Arena Ostróda) oraz 3 łodzie: M700CC, M570 oraz M670 PH, które prezentowane będą przy nabrzeżu w przystani Klubu Żeglarskiego Ostróda przy ulicy Sowińskiego 12. Swoje produkty przedstawi także firma Würth - światowy lider w dystrybucji produktów dla przemysłu, a także sklep internetowy Mazuria - największa w Polsce hurtownia osprzętu do łodzi motorowych i jachtów oraz akcesoriów do sportów wodnych.

 

Pełna lista wystawców znajduje się na stronie internetowej (www.arbospoland.com).

 

 

ARBOS Poland – więcej niż targi

 

Targi ARBOS Poland stanowią niepowtarzalną okazję do zawarcia intratnych umów i poznania oferty dostawców, ale także do poszerzenia wiedzy merytorycznej. W trakcie imprezy odbędą się warsztaty, szkolenia oraz  prezentacje. Podczas jednej z nich Włodzimierz Dżygadło z firmy PROCAD SA oraz dr inż. Radosław Cieślik z firmy Autodesk Polska przedstawią cyfrowy model jachtu zaprojektowany za pomocą najnowszych programów CAD/CAE firmy Autodesk.

 

Dzięki współpracy z firmą JachtFilm profesjonaliści i pasjonaci odwiedzający targi będą mogli obejrzeć filmy o tematyce poświęconej budowie jachtów i statków. Wśród nich zobaczymy reportaż o Zygmuncie Choreniu - konstruktorze największych polskich żaglowców: m.in. Iskry, Oceanii, Fryderyka Chopina, Pogorii, Daru Młodzieży. Inną ciekawą propozycją dla widzów będzie film o budowie regatowego trimarana Almatur II na początku lat 80. przez znanego żeglarza Wojciecha Kaliskiego.

 

 

Warto się zarejestrować!

 

Organizatorzy przygotowali dla zwiedzających specjalną ofertę. Zarejestrowanie się poprzez stronę internetową umożliwia nabycie biletu wstępu 50% taniej. Po wypełnieniu formularza rejestracyjnego  na adres e-mail zostanie przesłane elektroniczne zaproszenie umożliwiające kupno biletu w promocyjnej cenie 15 zł. To nie wszystko - dla pierwszego tysiąca odwiedzających Międzynarodowe Centrum Kursów i Szkoleń Specjalistycznych zaoferowało zniżkę w wysokości 300 zł na kurs nurkowy Open Water Diver. Z oferty będzie można skorzystać w sezonie nurkowym 2013/2014. W trakcie targów będzie możliwość skorzystania z usług restauracji serwującej specjały kuchni mazurskiej w przystępnych cenach.

 

 

Wyjątkowy obiekt i wyjątkowe miejsce

 

Międzynarodowe Targi Przemysłu Jachtowego ARBOS Poland odbędą się w nowoczesnym Centrum Targowo-Konferencyjnym Warmii i Mazur – Arena Ostróda. Obiekt dysponuje ponad 27 000 m kw. powierzchni. Goście mają do dyspozycji darmowy parking liczący 1200 miejsc, a także restaurację mogącą pomieścić nawet 800 osób. W Arenie Ostróda znajduje się także ponad 2000 m kw. powierzchni przeznaczonej do organizowania konferencji i kongresów. Sześć komfortowych sal konferencyjnych i liczne możliwości aranżacji przestrzeni pozwalają na zorganizowanie konferencji liczącej od kilkunastu do nawet 1200 uczestników. Obiekt wystawienniczy położony jest w otoczeniu mazurskich jezior i hoteli o wysokim standardzie.

 

 

Kiedy, gdzie, za ile?


Termin: 26-28.09.2013 (czwartek – sobota)


Miejsce: Grunwaldzka 55, 14-100 Ostróda, ARENA OSTRÓDA (hala nr 3)


Godziny otwarcia:  10.00 - 18.00 (sobota 28.09. godz. 10-17)


Wstęp dla zwiedzających, bilet wstępu na wszystkie dni targowe:
30 zł (bez rejestracji)
15 zł (z wydrukowanym kuponem po dokonaniu rejestracji on-line na stronie www.arbospoland.com do dnia 28.09.2013, do g. 12.00)


Parking dla zwiedzających: na terenie ARENA Ostróda – bezpłatny

 

Informacja za: http://arbospoland.com