Artykuły z kategorii

ElblagW przedsięwzięciu „Trening Dobrze Ustawiony” wezmą udział osoby zagrożone wykluczeniem społecznym ze względu na niepełnosprawność, w tym intelektualną oraz ze względu na niezdolność do samodzielnego uzyskania pracy.

 

W ramach projektu zaplanowano realizację indywidualnego oraz grupowego wsparcia psychologicznego (integracja, samoocena, motywacja, umiejętności interpersonalne, asertywność, komunikacja, pozytywne myślenie, rozwiązywanie problemów, radzenie sobie ze stresem), indywidualnego oraz grupowego wsparcia doradczego (obejmuje tematykę komunikacji w pracy, motywacji do aktywności zawodowej i społecznej), indywidualnej diagnozy praktycznych umiejętności zawodowych (stworzenie dla uczestników rzeczywistych bądź symulowanych warunków pracy), trening pracy i coaching oraz szkolenia zawodowe dostosowane do predyspozycji indywidualnych i preferencji uczestników, zatrudnienie i monitoring pracy.

 

Przedsięwzięcie skierowane jest do mieszkańców Elbląga i Olsztyna oraz 21 gmin na terenie powiatu elbląskiego i olsztyńskiego. Mogą w nim uczestniczyć osoby w wieku 18-64 lata - niepełnosprawna z umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnosprawności, niezatrudniona, w tym długotrwale bezrobotna oraz zdolna i gotowa do podjęcia zatrudnienia.

 

Projekt realizowany będzie w dwóch edycjach w okresie od 01.07.2013 roku do 31.08.2015 roku.

 

WIĘCEJ INFORMACJI

 

Kontakt:
Elbląska Rada Konsultacyjna Osób Niepełnosprawnych
ul. Związku Jaszczurczego 15
82 – 300 Elbląg
Tel/fax. 55 232 69 35


Warmińsko-Mazurski Sejmik Osób Niepełnosprawnych
al. Marszałka Józefa Piłsudskiego 11/17 p. 109
10-575 Olsztyn
tel./faks 89 523 84 01, tel. kom. 504 830 584
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.