Artykuły z kategorii

Plakat promujący kampanię Wspieram Region

Samorząd województwa w ramach akcji „Wspieram Region” promuje przekazywanie 1 procenta podatku dochodowego od osób fizycznych organizacjom pożytku publicznego z warmińsko-mazurskiego.

By jeszcze ułatwić wspieranie lokalnych stowarzyszeń olsztyńscy wolontariusze z centrum „Spinacz” oferują pomoc w wypełnianiu PIT-ów.

Pełna lista uprawnionych podmiotów z województwa warmińsko-mazurskiego znajduje się na stronie internetowej wspieramregion.pl. Jest na niej ponad 300 organizacji prowadzących działania w najróżniejszych dziedzinach – od ochrony zdrowia, przez pomoc ubogim, po akcje kulturalne. Z pewnością każdy mieszkaniec regionu znajdzie cel, który będzie odpowiadał jego zainteresowaniom.

Olsztynianie, którzy chcieliby wesprzeć organizacje ze swojej okolicy, mogą skorzystać z pomocy Olsztyńskiego Centrum Wolontariatu „Spinacz” prowadzonego przez Związek Stowarzyszeń „Razem w Olsztynie”. W każdy poniedziałek, między godz. 16 a 17, wolontariuszki pełnią dyżury w Olsztyńskim Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Tarasa Szewczenki 1, podczas których pomagają rozliczyć się z podatku od osób fizycznych w zamian za przekazanie 1 proc. podmiotom z Olsztyna. Jest w czym wybierać, bo w mieście działa niemal 80 organizacji pożytku publicznego, które wspierają m.in. dzieci, osoby chore, niepełnosprawnych, ludzi starszych, biednych i bezrobotnych, jak też ratują zwierzęta, otaczającą nas przyrodę czy zabytki.

Zobacz pełną listę organizacji z regionu Warmii i Mazur, którym możesz przekazać 1 proc. podatku