Miss Polonia 2016 Izabella Krzan w czepcu inspirowanym warmińską tradycją

Pochodzącą z Olsztyna Miss Polonia 2016 Izabella Krzan będzie reprezentowała nasz kraj podczas konkursu Miss Universe na Filipinach.

Wystąpi w kreacji na której znalazły się motywy nawiązujące do warmińsko-mazurskich tradycji.

Oficjalny pokaz strojów konkursowych odbył się w poniedziałek (9 stycznia) podczas konferencji prasowej w Warszawie. Miss z Olsztyna zaprezentowała się w dwóch głównych sukniach w których wystąpi podczas Miss Universe. Za projekt i wykonanie sukni finałowej odpowiada marka Laurelle. Kreacja wykonana jest z koronki w kolorze cielistym, wyszywanej złotymi, miedzianymi i miodowymi kamieniami. Całość dopełnia długi, zwiewny tren, także zdobiony kamieniami. Suknię narodową o nowoczesnym kroju z elementami linii konstrukcyjnych stroju ludowego zaprojektowała Natasha Pavluchenko. Suknia jest zdobiona ręcznymi haftami regionalnymi, będącymi kompilacją różnorodnych, charakterystycznych motywów dla kilku regionów Polski. Cała kreacja zdobiona jest kamieniami Swarovskiego o łącznej wartości prawie 10 tysięcy złotych. Kamienie zostały wyprodukowane specjalnie na potrzeby sukni na konkurs Miss Universe. Uzupełnieniem kreacji jest czepiec, który został zaprojektowany na podstawie inspiracji zaczerpniętych ze stroju regionu warmińsko-mazurskiego, z którego pochodzi Izabella Krzan.

Uczestnicy spotkania otrzymali też materiały promocyjne na temat województwa warmińsko-mazurskiego.

Gala finałowa 65. edycji wyborów Miss Universe odbędzie się 30 stycznia w Manili na Filipinach. To jeden z najbardziej prestiżowych konkursów piękności, transmitowany przez wiele telewizji i oglądany przez miliony ludzi na całym świecie.