fot. stockvault.netBlisko 2,5 mln złotych kosztować będzie modernizacja budynku Warsztatu Terapii Zajęciowej w Dobrym Mieście. Projekt zostanie dofinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury 2007-2013. Taką decyzję podjął 24 czerwca zarząd województwa warmińsko-mazurskiego.

 

-     Możemy wesprzeć przebudowę warsztatu dzięki oszczędnościom, które pojawiły się w regionalnym programie operacyjnym – informuje marszałek Jacek Protas.  – Obiekt będzie oferował osobom niepełnosprawnym bardzo szeroki zakres wsparcia. Od nowoczesnego sprzętu rehabilitacyjnego po nowe gabinety i pracownie tematyczne. Taka inwestycja w regionie jest bardzo potrzebna.

 

W zmodernizowanym budynku powstaną także dwa mieszkania, pracownia życia codziennego oraz pracownia hafciarska. Część rehabilitacyjna wzbogaci się m.in. o gabinety hydromasażu, urządzenie krioterapeutyczne oraz zestaw do magnoterapii. Zakupione zostaną także podnośniki do rehabilitacji kręgosłupa, stoły rehabilitacyjne oraz stoły do masażu.

 

Dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013 wyniesie ponad 2 mln złotych.