Artykuły z kategorii

Logo akcji "Narodowe czytanie"

Już we wrześniu w cała Polska czytać będzie „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza.

W województwie warmińskim narodowe czytanie zaplanowano m.in. w Morągu.

Tegoroczna lektura została wybrana podczas internetowego głosowania spośród pięciu propozycji. – To piękna, cudowna powieść o miłości, o upadającym imperium, ale przede wszystkim o sile wiary, która potrafi czasem góry przenosić – mówił w lutym tego roku prezydent Andrzej Duda, ogłaszając wyniki głosowania.

Dzieło Sienkiewicza konkurowało z „Chłopami” Władysława St. Reymonta, „Weselem” Stanisława Wyspiańskiego, „Popiołami” Stefana Żeromskiego oraz powieścią Marii Dąbrowskiej „Noce i dnie”.

Do akcji włączyły się m.in. instytucje z Morąga: Miejska Biblioteka Publiczna, Morąski Dom Kultury, Zespół Szkół Licealnych, Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących, Gimnazjum nr 1 oraz nr 2 w Morągu. 2 września o godz. 11 przed Kinem Narie rozpocznie się czytanie „Quo Qvadis”. W programie przewidziany jest też kiermasz książki. Chętne osoby, które chcą zgłosić się do czytania podczas akcji, mogą się zgłaszać w Czytelni dla Dorosłych Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu (I piętro). Zapisy będą trwać do 1 września.