Artykuły z kategorii

Flaga Unii Europejskiej Fot. www.stockvault.net

Od września rozpoczyna się nabór do projektu „Przestrzeń dla partycypacji”, który polega na wsparciu gmin w prowadzeniu konsultacji społecznych dokumentów planistycznych przy aktywnym udziale mieszkańców.

Już teraz można się zapisywać na spotkania informacyjno-szkoleniowe, dotyczące udziału w projekcie, które odbędą się na początku września w Katowicach i w Warszawie.

Biorąc udział w projekcie „Przestrzeń dla partycypacji” gminy będą mogły – przy wsparciu merytorycznym ekspertów oraz dzięki przyznanym grantom – przeprowadzić konsultacje, które zapewniają, że mieszkańcy włączają się w prace nad dokumentem planistycznym od samego początku.

Pierwszy nabór gmin do projektu trwać będzie od 1 do 30 września br. Gminy zainteresowane udziałem będą proszone o wypełnienie internetowego formularza zgłoszeniowego, a następnie wybrane z nich przejdą pogłębiony etap rekrutacji.

Już teraz realizatorzy projektu zapraszają na spotkania informacyjno-szkoleniowe, zakładające część informacyjną, dotyczącą procedur zgłaszania się i udziału, a także część szkoleniową (z elementami warsztatowymi) dotyczącą podstawowych zagadnień związanych ze stosowaniem metod partycypacyjnych w planowaniu przestrzennym.

Spotkania odbędą się:

  • 6 września (wtorek) w godz. 10.00-16.00 w Katowicach, w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej (CINiBA) przy ul. Bankowej 11a
  • 8 września (czwartek) w godz. 10.00-16.00 w Warszawie, w Marzycielach i Rzemieślnikach. Domu innowacji społecznych przy ul. Brackiej 25

Do udziału w spotkaniach zapraszamy w szczególności osoby odpowiedzialne za prowadzenie konsultacji społecznych w gminach oraz osoby odpowiedzialne za planowanie przestrzenne. Możliwy jest przyjazd dwóch osób z jednej gminy.

Spotkania organizują i prowadzą realizatorzy projektu z Fundacji Napraw Sobie Miasto, Pracowni Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”, Pracowni Zrównoważonego Rozwoju i Związku Miast Polskich – eksperci z zakresu partycypacji obywatelskiej i urbanistyki.

Na spotkania można się zgłaszać poprzez wypełnienie do 30 sierpnia włącznie formularza zgłoszeniowego. Informacji udzielają: Maria Perchuć-Żółtowska (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) i Maria Nowak (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.), tel. (22) 100 55 94.

Formularz zgłoszeniowy

Więcej informacji