Artykuły z kategorii

Dni Rodziny w KandytachOd 26 maja do 9 czerwca 2013 r. w gminie Dźwierzuty odbyły się cztery inicjatywy promujące Gminne Dni Rodziny, które zorganizowano w ramach XV Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny pod hasłem „Rodzina a przekaz wartości i tradycji”.

 

W gminie zorganizowano Dzień Matki i Dziecka, Wielobój Sportowy Szkół Podstawowych Gminy Dźwierzuty (wygrał ZSP Dźwierzuty), Inaugurację Gminnych Dni Rodziny (nabożeństwo ekumeniczne w Kościele Ewangelicko-Augsburskim w Dźwierzutach, koncert i plener malarski) oraz Zakończenie Gminnych Dni Rodziny w Środowiskowym Domu Samopomocy w Sąpłatach.

 

W Kandytach odbyła się uroczystość z okazji Dnia Rodzica. Uroczystość ta jest częścią obchodów XV Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny w gminie Górowo Iławeckie przeprowadzanych pod hasłem „Rodzina a przekaz wartości i tradycji”. Uczniowie złożyli życzenia rodzicom, którzy obejrzeli występ przedszkolaków z Kandyt, montaż słowno-muzyczny, składający się z wierszy i piosenek w wykonaniu uczniów naszej szkoły oraz szkolnego chóru „Ornament”, a także fragmentów konkursowych opowiadań uczennic z gimnazjum, w których poruszony został temat relacji rodzinnych.

 

Rodzice mogli wysłuchać prelekcji na temat: „Kształtowanie więzi w rodzinie”, prowadzonej przez psychologów z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bartoszycach. Przygotowano również słodki poczęstunek dla rodziców. W tym czasie odbyła się także akcja poboru krwi, w której wzięli udział pracownicy szkoły, rodzice oraz mieszkańcy gminy.

 

21 maja w Środowiskowym Domu Samopomocy w Suszu odbyła się inauguracja obchodów Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny w gminie Susz. W tym roku impreza pod hasłem „Rodzina, a przekaz wartości i tradycji” ukazuje jak bardzo w społeczeństwie ważna jest tradycja i jej przekaz między pokoleniami. Urząd Marszałkowski przy współpracy z Urzędem Miejskim w Suszu oraz Środowiskowym Domem Samopomocy w Suszu prowadzonym przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Bratian przygotowało inaugurację, która w swej formie przypomniała obecnym gościom o istocie tradycji i wartości rodziny. Przez kilka tygodni pracownicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Suszu wraz z podopiecznymi przygotowywali przedstawienie teatralno-muzyczne.